Vyšetrenie vlasov


Stále viac si uvedomujeme svoj zovňajšok. Účes a stav vlasov má rastúci význam. Ovplyvňuje pocit sebavedomia, profesionalitu a úspech v súkromnom živote.

Na otázku, ako vypestovať a udržať vlasy a vlasovú pokožku stále v dobrej forme, nám dáva odpoveď vedný obor - TRICHOLÓGIA. Trichológia vznikla spojením vied kozmetiky a dermatológie.

Kaderník sústreďuje svoj záujem na hygienu, zlepšenie krásy a na kozmetické postupy. Dermatológ sa zaoberá terapiou s cieľom liečiť najmä ochorenia a anomálie kože vrátane priľahlých tkanív. Starostlivosť o vlasy znamená pestovať nielen samotné vlasy, ale starať sa aj o vlasovú pokožku. Práve starostlivosť býva príčinou nie jedného problému.

Trichologické prípravky CLINICAL DERM predstavujú kompletný rad špecifických postupov pre vlasy a vlasovú pokožku. Predstavujú riešenie pre akýkoľvek problém vlasov a vlasovej pokožky ako napr.

  • mastné vlasy
  • lupiny
  • suchá, dehydrovaná koža a vlasy
  • vypadávanie vlasov
  • slabé a jemné vlasy
  • poškodená štruktúra vlasov
  • rozštiepené vlasy

 

Používanie prípravkov CLINICAL DERM je stanovené na základe analýzy vlasu pomocou diagnostického prístroja TRICOCOMPUTER.Analýza vlasov sa prevádza 3. deň po ich umytí.

Každému zákazníkovi, ktorý navštívi trichológa, je venovaná individuálna starostlivosť. Profesia trichológa spočíva v schopnosti rozpoznať chyby a anomálie vlasov a vlasovej pokožky, následne navrhnúť účinný postup na zlepšenie ich stavu trichologickými prípravkami CLINICAL DERM.

Zákazník  sa  tak  stáva  klientom  trichológa a po určitej  dobe prichádza  na kontrolu. Opäť  sa urobí  analýza  vlasu  a konzultuje sa priebeh  liečby.  Údaje o výsledkoch sa  zaznamenávajú  do „Karty zákazníka“ a tak sa dokumentuje účinnosť liečby.

Odbor trichológie a trichologické prípravky CLINICAL DERM zodpovedajú potrebám moderného spotrebiteľa, pretože stále rastie počet žien aj mužov, ktorí majú problémy, týkajúce sa vlasov a žiadajú o radu. A to nielen pri patologických podmienkach, ale aj pri normálnej starostlivosti o vlasy. Trichológ potom môže odporučiť kozmetické postupy na zlepšenie stavu vlasov a vlasovej pokožky.

Cieľom vedného oboru TRICHOLÓGIE je vytvoriť novú profesionálnu osobnosť vlasového špecialistu - TRICHOLÓGA.TRICHOGRAM - POTREBNÝ K ANALÝZE VLASOV
POPIS VLASOVÉHO KORIENKA

Normálny vlas

Vlasový korienok zdravého vlasu je plný, kyjakovitého tvaru, jeho obrys je súmerný.

Mazotok tukový - seborrea grassa

Nadmerná sekrécia hutného voskového mazu, ktorý sa hromadí okolo ústia vlasového folikulu. Pokožka je mastná, naopak vlas môže byť suchý.

Mazotok olejový - seborrea oleosa

Nadmerná sekrécia tekutého (olejového) mazu, ktorý vyúsťuje na povrch vlasovej pokožky. Zachytáva sa na vlasoch, ktoré sa pod váhou mazu stávajú ťažkými. Vlasy vytvárajú pramienky a nedržia účes.

Mazotok potový - seborrea fluente

Nadmerná sekrécia z potných žliaz vlasovej pokožky. Pot spôsobuje, že vlasy sa stávajú ťažkými. Mení se aj pH hydrolipidovej vrstvy.

Zakrivený vlasový koienok

Vlasový korienok sa javí ako zakrivený, čo je spôsobené nedostatočným vyživovaním. Vlas je slabý a bez elasticity. Hlavným dôvodom je často nedostatočné prekrvenie vlasovej pokožky.

Atrofický (oslabený) vlasový korienok

Nachádza sa na suchej aj na mastnej vlasovej pokožke. Vlasový korienok je zúžený a zmenšený vplyvom nedostatočnej výživy a prítomnosťou voľných radikálov. Tento stav je častou príčinou silného vypadávania vlasov.

Vlasový korienok v tvare výkričníka

Vlasový korienok je výrazne oslabený, vlas rýchlo vypadáva a na vlasovej pokožke vznikajú plešiny charakteristické pre anomáliu - alopecia areata.POPIS VLASOVÉHO STVOLU

Normálny vlas

Kutikula (vonkajšia vrstva) vlasového stvolu je neporušená, keratínové šupiny perfektne priliehajú. Vlas je jasný, lesklý, mäkký, elastický, ľahko rozčesateľný a končeky vlasu nie sú rozštiepené.

Drsný a pórovitý vlas

Keratínové šupiny kutikuly odstávajú alebo úplne chýbajú. Vlasy sú na dotyk drsné, matné a zle sa rozčesávajú.

Tricoptilosis - rozštiepený vlas

Vlasové končeky sú rozštiepené. Končeky vlasov sú suché a často chýba aj pigment.

Tricoclasis - rozstrapkaný vlas

Tricoclasis je vážnejší stupeň tricoptilosis. Končeky vlasu sú rozstrapkané ako štetec. Táto anomália je často sôsobená nedostatkom minerálov.

Tricoclasis pozdĺžna - oslabený vlas

Proteínová štruktúra keratínu je zmenená. Vlas stráca svoju aminokyselinovú rovnováhu. Vlas sa tak stává krehkým a citlivým voči vonkajším vplyvom.

Tricoresis - perlové ochorenie

Prejavuje se tzv. nabobtnaním kutikuly a kortexu vlasového stvolu. Kutikulárne bunky sa zhlukujú a vytvárajú hrboly (uzlíky). Vlas stráca prirodzenú mäkkosť a elasticitu.

Vlas poškodený fénovaním

Častým fénovaním (suchý a horúci vzduch) sa vlasy vysušujú a elektrizujú. Vlas stráca svoju prirodzenú vlhkosť a je oslabený.Trichologické centrá na Slovensku


Banská Bystrica Lekáreň Pod Bránou, Nám. SNP 15 tel.: 048/412 41 39
Bratislava Natural Cosmetics, Záhradnícka 6 tel.: 02/5542 5319, 0903 438 566
Krupina Lekáreň u Sv.Trojice, Svätotrojičné nám.13 tel.: 045/551 17 07
Liptovský Mikuláš Salón Eva, Hollého 3 tel.: 044/551 46 25
Malacky Dermatovenerológia, Mierové nám. 12 tel.: 034/772 53 92
Nové Mesto nad Váhom     NsP Kožná ambulancia, Štefánikova 1 tel.: 032/774 04 11
Trenčín Salón Clívia, M.R.Štefánika 19 tel.: 032/743 35 18, 0903 250 585
Zvolen Lekáreň Eukalyptus, Nám. SNP 74/28 tel.: 045/532 07 05

Pred navštívením je nutné sa objednať vopred!

© 2008 Ivj s.r.o. webdesign by mead.sk seo by reklamne.sk   0,005s